Fatih Akın’ın Yeni Filmi ‘The Golden Glove’un İlk Fragmanı Çıktı

Fatih Akın’ın Yeni Filmi ‘The Golden Glove’un İlk Fragmanı Çıktı

  21 Ocak 2019

  325 Okunma

Fatih Akın'ın korku-gerilim türünde çektiği ilk film olan

Fatih Akın’ın korku-gerilim türünde çektiği ilk film olan “The Golden Glove”un merakla beklenen fragmanı yayınlandı. Film, Berlin Film Festvali’nin ana yarışma bölümünde Altın Ayı için yarışacak.

 

21 Şubat’ta vizyona girecek yeni Fatih Akın filminden ilk fragman görücüye çıktı. “The Golden Glove”, Heinz Strunk’ın aynı isimli çok satan romanından uyarlandı ve çekimleri Temmuz-Ağustos ayları arasında Hamburg’da gerçekleşti. Yapımcılığını Akın’ın kendi prodüksiyon şirketi Bombero International’in yaptığı film, Almanya’dan iki milyon Euro’ya yakın finansal destek almıştı.

 

Akın’ın korku-gerilim türünde çektiği ilk filmi olan “The Golden Glove”un kadrosunda Jonas Dassler, Margarethe Tiesel, Uwe Rohde, Victoria Trauttmansdorff, Marc Hosemann, Hark Bohm, Heinz Strunk, Katja Studt ve Tristan Göbel bulunuyor. Senaryosunu da Akın’ın yazdığı film, 1970’li yıllarda Hamburg’un “red-light” bölgesinde dört hayat kadınını vahşice öldüren seri katil Fritz Honka’nın yaşamını anlatacak. Honka’nın kurbanlarıyla buluştuğu barın ismi, filmin ismine de ilahm kaynağı olmuş.

 

“The Golden Glove”, 7-17 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek 69. Berlin Uluslararası Film Festivali’nde, Altın Ayı için yarışacak ana yarışma filmlerinden biri. Türk asıllı Alman yönetmen Fatih Akın, 2004 yılında “Gegen Die Wand” adlı filmiyle festivalin büyük ödülü olan Altın Ayı’yı kazanmıştı. Uluslararası alanda büyük üne sahip olan yönetmen, bu yıl başında “Aus Dem Nichts” filmiyle Almanya adına yarıştığı Altın Küre Ödülleri’nde de “Yabancı Dilde En İyi Film” ödülünü kazandı.

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER
Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Filmizle724 sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri, bizim ile iletişime videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.